Zajęcia teatralne w naszej Szkole i Przedszkolu, prowadzą dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne, przynosi im wiele korzyści: rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, umuzykalnia, rozwija sprawność ruchową, uczy własnej emocjonalności. Przede wszystkim to okazja do wspaniałej zabawy, podczas której wiedza łatwiej jest przyswajana i zapamiętywana.
Podczas zajęć przedszkolak jak i uczeń może dowiedzieć się, jak powstaje sztuka teatralna i wzbogacić swój słownik o takie pojęcia jak, np: reżyser, rekwizyty, dekoracja, kostiumy czy pantomima.
Nade wszystko to aktywne uczestnictwo w inscenizacjach i teatrzykach organizowanych w szkole i przedszkolu, możliwość występu na prawdziwej scenie. Dzięki temu podnosi się sprawność dykcji, intonacji i interpretacji głosowej. Dziecko oswaja się z kostiumami, oświetleniem i muzyką.
Uczestnicy zajęć teatralnych przygotowani są do odbioru przedstawień i do odbioru języka teatralnego.
Ponieważ teatr łączy w sobie różne dziedziny sztuki, dzieci rozwijają swoje zdolności językowe, plastyczne, muzyczne i wokalne.

Teatr uczy umiejętności pracy w grupie, współdziałania, wzajemnej pomocy, a także kształtuje w dziecku poczucie własnej wartości i otwartości w stosunku do innych.

Piątek, Wielki Tydzień
Wielki Piątek Męki Pańskiej