1923083

Pytania i odpowiedzi – nauczanie zdalne.

Czy uczestniczenie w zdalnym nauczaniu jest dla uczniów obowiązkowe?

• Odpowiedź: Tak.

Skąd będę wiedział, czego mam się nauczyć?

• Odpowiedź: Nauczyciel najpóźniej rano w dniu w którym masz lekcję lub dnia poprzedniego musi przedstawić ci zakres treści z informacją, jakie cele musisz opanować. Następnie będzie Ci udostępniał materiały, aby pomóc Ci w ich opanowaniu.

Czy nauczyciel będzie mógł wymagać ode mnie nowej wiedzy i nowych umiejętności?

• Odpowiedź: Tak. Przekaże Ci je w formie zdalnego nauczania. Będzie mógł ocenić stopień, w jaki opanowałeś nowy materiał.

Od kiedy nauczanie zdalne jest obowiązkowe?

• Odpowiedź: Od 25 marca.

Czy plan lekcji będzie taki sam jak wcześniej, gdy chodziliśmy do szkoły?

• Odpowiedź: Tak, choć nauczanie zdalne odbywa się na innych zasadach. Nie liczą się godziny lekcyjne, ale nauczane treści.  Każdego dnia lub wieczorem dnia poprzedniego, otrzymasz zakres materiału do opanowania, czyli co powinieneś umieć i wiedzieć z danej lekcji.

Czy nauczyciele będą sprawdzać obecność?

• Odpowiedź: Nie. Jest to praca zdalna. Liczą się opanowane treści.

Nie uczestniczę w nauczaniu zdalnym. Czy poniosę jakieś konsekwencje?

• Odpowiedź: Tak. Jeśli nauczyciel nie będzie miał żadnych informacji od Ciebie, nie będzie mógł Cię pozytywnie ocenić. Możesz zostać niesklasyfikowany i będziesz musiał zdawać egzaminy końcowe obejmujące zakres materiału z całego półrocza na koniec roku szkolnego lub w wakacje. Pamiętaj masz obowiązek szkolny.

"Nie mam internetu" lub "Nie mam komputera". Jak będę mógł uczestniczyć w pracy zdalnej?

• Odpowiedź: Zgłoś to wychowawcy lub dyrektorowi. Wszystkie potrzebne materiały i zakres treści do opanowania zostanie wysłany Tobie pocztą lub dostarczony przez nauczyciela do skrzynki pocztowej (raz w tygodniu). Potwierdzeniem opanowania określonego zakresu materiału będą wykonane przez Ciebie zadania.

Zapominałem, zgubiłem, nie otrzymałem loginu i hasła do Librusa. Co ma zrobić?

• Odpowiedź: Skontaktuj się z Siostrą dyrektor lub s. Zuzanną  przez Librus lub e-maila:

Chciałbym się skontaktować z nauczycielem. Jak mam to zrobić?

• Odpowiedź: Najszybciej przez Librus.

Czy będę mieć wf?

• Odpowiedź: Tak. W formie zdalnej. Nauczyciel zmodyfikuje program nauczania tak, abyś mógł go realizować poza szkołą.

Czy świetlica będzie działać?

• Odpowiedź: Nie.

Czy Siostra dyrektor tęskni za swoimi uczniami?

• Odpowiedź: Bardzo!!! Już wracajcie!

Sobota, IV Tydzień Wielkanocny